Desislava Avdzhieva, 2008 yılında kurduğu bir şirket olan ‘Alternative Advertising LTD’ nin sahibidir.‘Alternative Advertising LTD’ , Bulgaristan’ın en büyük ajanslarından biri olarak seçilmiştir. Portföyünde, iz bırakmak ve müşterileri için bir katma değer yaratmak isteyen bazı uluslararası marka devlerinin yanı sıra yerel ve yeni başlayan markalar da ortaya çıkıyor.

Ticaret, pazarlama ve halkla ilişkiler alanlarında sağlam bir deneyime sahip olan Desislava, tutku ve ilham ile kendini ileriye taşıyor. Bugün yurtiçinde ve yurtdışında seyahat etmenin kendisine en büyük katkı sağlayan etkilerinden biri olduğunu belirtiyor: Farklı durumlar ve yeni fikirler için gerçek kaynak.

Desi, hayatının uçuşa benzediğini veya daha doğru bir şekilde, hayatının uçuşa, sonraki yolculuklara açık olduğunu söylüyor. Ve profesyonel hayatına ilk hayalini gerçekleştirerek başladı – uçuş görevlisi olmak. Bu yolculuğu durdurmaya karar verdiğinde, bir sonraki adımın ne olduğundan emin olmuştu – kendi reklam ajansını oluşturmak. 

Yıllar boyunca Desi, diğer birçok hayalini yerine getiriyor – çevrimiçi TV şovu ‘Bulgar Başarı Kadınları’na ev sahipliği yapmak, uluslararası markanın kurucu ortağı olmak – Business Storm Global, Bulgaristan’daki kadınlar için İlk Ticari İnziva Yeri düzenlemek. Bayan Avdzhieva ayrıca, e-Devlet Kalkınma Bakanlığı’nda  Marin Raykov’un kabinesinde PR olarak çalıştı. Başka bir başarılı zorlu görevi ise JCI – Junior Chamber International başkan yardımcılığını yürütmektir.

Halen Tıbbi Kozmetik Uzmanları Derneği ile ilgili PR ve kar amacı gütmeyen ‘Vazdigane’ organizasyonunda gönüllü. Etkinlik yöneticisi, marka iletişim stratejilerinin yaratıcısı, Bulgaristan’da ve yurtdışında çeşitli etkinliklerin ev sahibi ve konuşmacı.

Son zamanlarda, Desi başka bir hayal daha kuruyor: renkli deneyimlerini kadınlarla paylaşmak ve onlara mentör  olarak yardımcı olmak. 

Kendisini, vermeye hazır olduğu ve birçok iş girişimini desteklemeye hazır olduğu ilham alan ve fikirlerle dolu bir kişi olarak tanımlıyor. ‘İş, yaratıcısını sembolize eder ve iş ortamının bu kadar canlı görünmesinin nedeni de budur.’ Arzusu, genç girişimcilerin yolunu kısaltmak ve girişimciliği daha ilginç hale getirmektir. Böylece sonuçlar daha erken ortaya çıkacaktır