Etkinlik  13 Aralık 2019 günü Matera şehir merkezinde bir mekan olan Palera’da  düzenlendi.

Materahub, Re-Generation Youth ile birlikte kadınlara özel bir gün düzenledi. Kadın girişimciler  önümüzdeki yıllarda Avrupa’nın sunacağı fon fırsatlarını ve programları keşfetti ve halihazırda bir işi olan ya da iş kurmak üzere olanlara faydalı olacak deneyimler ve hikayeler paylaşıldı.

Etkinlikte şehir merkezindeki girişimciler arasında yeni arkadaşlar edinmek ve bağlantılar kurmak için  “Matera için Kadın vizyonu” adlı bir Kentsel Takım Oyunu da yaratıldı. Global  FemArt, FemTalks, Elyme, West ve Kaleidoscope adlı, girişimci ve  kadınları sosyal evrimin merkezinde gören çeşitli Avrupa projeleri sunuldu.

 WEST projesi platformu tanıtıldı ve şimdiye kadar yapılan tüm faaliyetler açıklandı. Gelecek yıl Matera’da gerçekleşecek olan eğitim aşamasıyla ilgili yaklaşan etkinlik de tanıtıldı.

Farklı bölgelerden (Puglia, Basilicata ve Campania) gelen kadınların katılımıyla gerçekleşen etkinliğe katılanların birçoğu zaten girişimciydi  ve bazılarının da iş kurma hayali vardı. Bazı becerileri test etmek ve fikirleri paylaşıp yaratıcılıklarını kullanmaları için kadınlarla bir oyun oturumu yapıldı.

Girişimci olmak isteyen kadınlara bazı önerilerde bulunan bazı kadın girişimcilerde etkinlikte kendi hikayelerini anlattı.

 

Leave a Comment