11.03.2019 tarihinde Association of Women Entrepreneurs in Bulgaria – Selena, devam eden W.E.S.T. projesinin sonuçlarını yaymak için bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe birçok iş kadını, Ekonomi ve Çalışma Bakanlığı yetkilileri ve kadın örgütlerinin temsilcileri katıldı. Etkinlik Sofya’da Avrupa Komisyonu’nun binasında yapıldı. 

Öncelikle katılımcılar, o zamana kadar toplanan bilgilere aşina olmaları için W.E.S.T. projesinin hedefleri ve arka planı hakkında bilgilendirildi. Proje kapsamındaki anketlere katılan birkaç girişimci konuşmacı olarak etkinliğe davet edildi. Kadın girişimciler işlerini nasıl başlattıkları, geliştirdikleri ve yönettikleri, nihayetinde neden iş yapmaya karar verdikleri ve ne gibi zorluklar yaşadıkları konusundaki deneyimlerini paylaştılar.

Dernek Başkanı Slavyanka Stoykova tarafından Bulgaristan ve Avrupa’daki iş kadınlarıyla ilgili hedeflerin, analizlerin ve görüşmelerin sonuçlarına dair sunum  gerçekleştirildi.

Sonuçlar dikkat çekti ve halktan birçok kadın ve yetkili, görüşmelerde bilgi ve soru toplama yöntemleri hakkında soru sordu. Sofya Belediye Fonu yöneticisi Bulgaristan’da kadın girişimciliği için şu anda nasıl fon sağlanacağı ve hangi fonların mevcut olduğu hakkında bir sunum yaptı.

Tüm katılımcılar WEST projesinin fikri çıktılarının bir kopyasını aldılar. Bazıları, projenin sonucunu gelecekteki çalışmalarında kullanmak istediklerini paylaştılar.

Leave a Comment